Кожна людина - коваль свого власного життя.

Еріксонівський гіпноз

Еріксонівський гіпноз

Чи можна вважати гіпноз одним з перших методів психологічного лікування? Думаю, так, якщо пригадаймо перших шаманів, жерців Давнього Єгипту, Шумера і Греції, які вдало користувалися прийомами занурення людей у гіпнотичний транс. Середину XIX століття можна вважати ознаменуванням наукового підходу.

Що ж таке гіпноз?

Цей напрямок, що відкриває доступ до глибинних ресурсів несвідомого, де знаходиться енергія для фізичної сили і здоров'я, емоційний потенціал, саморегуляція, важелі мотивації, поведінки і багато іншого.

Корекція багатьох сфер людської свідомості, активізація ресурсів, які перемагають стрес і захворювання, творчий потенціал і приховані можливості, все це відкриває для нас гіпнотерапія. Гіпноз це процес навчання, де присутня одночасно концентрація і розслаблення. Стан близьке до сну, і при цьому, зберігається можливість контакту з гіпнотерапевта. У трансовом стані відбувається звуження свідомості, ослаблення активності певних функцій людського організму при збереженні звичного функціонування інших.

Види гіпнозу

Директивний або класичний гіпноз

Це чіткі, прямі навіювання з боку гіпнотерапевта в авторитарній формі. Досить жорсткий метод і при неправильному використанні ще й небезпечний. Наприклад, знамените кодування від алкоголізму. Можна шляхом директивного гіпнозу сформувати відразу до алкоголю, однак не треба забувати той момент, що саме завдяки алкоголю людина рятувався досі від стресу і отримував розслаблення і задоволення. Виходить, що методом кодування віднімається не тільки потяг до алкоголю, а й розслаблення і задоволення? Це призводить до незадоволеності, незахищеності від стресів, оскільки нового шляху до розслаблення і заспокоєння людина не знаходить. Тобто тут відбувається атака симптому, а не робота з причиною. Адже за кожною проблемою стоїть позитивний намір. Не вміє людина розслаблятися по-іншому, не знає, що є й інші задоволення в житті. В результаті у пацієнта може розвинутися глибока депресія і суїцидальні тенденції.

У своїй практиці, я вважаю за можливе застосування директивного гіпнозу тільки в якості наведення трансу зі свідомо гіпнабельності клієнтами.

Еріксоновській або недирективна гіпноз

Тут компетентно підсвідомість клієнта, а не терапевт. Підсвідомості завжди дається вибір, що саме підійде людині. Завжди враховується той факт, що підсвідомість знає, що потрібно людині, але не завжди може дати пряму підказку. Для цього і потрібен Еріксонівський гіпноз, для переробки інформації підсвідомості в зрозумілу для свідомості. При цьому, в Еріксонівський гіпнозі далеко не завжди є потреба усвідомлення, іноді робота ведеться виключно з підсвідомістю. Мілтон Еріксон є засновником даного методу. У його напрямку підсвідомості пропонується говорити на мові картинок, образів і метафор. У Еріксона завжди був індивідуальні підхід до кожного клієнтського нагоди, він наче підбирав відмичку до вирішення проблеми клієнта, і, досягав значних успіхів. Цікавим є той факт, що негипнабельних клієнтів у нього не було.

Генеративний транс

Засновником даного методу є Стівен Гілліген. Основним положенням є те, що проблема клієнта в порушенні зв'язку між свідомістю та підсвідомістю. Буває так, що ми тільки вимагаємо від підсвідомості, дай мені те, виконай це, а натомість нічого не даємо. Грубо кажучи, підсвідомість може образитися і переселитися на інший континент, ато і планету, без того, щоб дати координати. Суть в тому, щоб налагодити цей зв'язок. Генеративний транс проводиться без наведення і спеціального занурення в гіпноз. Це скоріше, точкові фрази терапевта, спрямовані відразу в підсвідомість.

При грамотному підході гіпноз є сильним психотерапевтичним методом. Коли гипнотерапевт і пацієнт довіряють один одному і мотивовані на успіх, він обов'язково приходить!

Звертайтеся за номерами телефонів нижче, для запису нв релаксаційний гіпноз, регресивний гіпноз, генеративний транс (С. Гілліген), Еріксонівський гіпноз (М. Еріксон).

Ваші питання: депресія, панічна атака, ВСД, втрата близьких, горе розставання, психосоматика, апатія, безвихідь, самотність, страх, тривожність, агресія, патологічна ревнощі, розрив відносин, розлучення , залежна любов, дитячо-батьківські відносини, сімейні проблеми, професійні проблеми